Mi emberek már régóta tudjuk, hogy a víz létfontosságú az életünk, az egészségünk szempontjából, de azzal is tisztában vagyunk (sajnos még nem mindenki) hogy ha nem megfelelő tisztaságú akkor károsítja szervezetünket és különböző betegségeket okozhat. A víz a szervezetünkben mint oldószer funkcionál. A tápanyagok és salakanyagok szállítója. Szabályozza a testünk hőmérsékletét. A biokémiai folyamatok fontos résztvevője.
A víz alapvető feladatai a szervezetünkben:
Segíti az emésztést
Megakadályozza a gyomor elsavasodását
Segíti a vesék működését
Optimalizálja a méregtelenítő folyamatokat
Segíti az összes anyagcsere folyamatot
Erősíti a szívet és a vérkeringést
Javítja a szervezet immunrendszerét
Aktiválja az idegrendszert
Csökkenti a stresszre való hajlamot
Növeli a koncentráló- és teljesítő képességet
Frissességet és rugalmasságot kölcsönöz a bőrnek
Elszállítja a tápanyagokat a sejtekhez
Eltávolítja az anyagcsere során keletkezett salakanyagokat,
mérgeket
Rugalmassá teszi az izületeket
Mindez eléggé egyértelművé teszi a valóban tiszta víz jelentőségét.
Az egészségügyi világszervezet (WHO) meghatározta az ivóvíz fogalmát. A biztonságos ivóvíz az a víz amely egy életen át fogyaszta sem károsítja az ember egészségét. A megfelelő minőségű ivóvíz szintelen, szagtalan, nem tartalmaz az egészségre káros anyagokat.
A szervezetünk számára a legjobbak az ásványokban szegény természetes vizek lennének, úgy mint az esővíz, patakvíz, felszíni forrásvíz. Sajnos pont ezek a vizek amelyek napjainkra a legjobban szennyezettekké váltak.
Minél kevesebb oldott anyagot tartalmaz egy víz, annál nagyobb a tisztítóereje. Sajnos mára már valóban tiszta vizet Európában sem nagyon találhatunk.